Info pro autory

10.10.2020
Chceme jen připomenout, že dle smlouvy nejsme povinni podávat každý měsíc všem autorům reporty o prodeji. Pouze na jeho výzvu (Nabyvatel je povinen, na základě znění §2366 odst.2 zák. 89/2012 Sb., na písemnou výzvu autora příslušné účetní záznamy předložit, a to ve lhůtě 30 dní od uskutečněné výzvy. Jako způsob výzvy se rozumí e-mailová komunikace) a povinně každý půl rok včetně proplácení provize.

9.10.2020
V eshopech čas od časů probíhají slevové akce, což se promítne ve vyúčtování jako snížená provize. Slevové akce budeme organizovat také, abychom naše eknihy dostali mezi lidi, kteří nejsou častými návštěvníky našich prodejců. (Slevy bývají v rozmezí od 10% do 50%.)

18.7.2020
Distribuce Palmknihy-eReading své e-knihy nejen prodává, ale také nabízí jako dočasnou výpůjčku, spolupracuje v tomto i s knihovnami.
Cena jedné e-Výpůjčky je 49 Kč (autorský honorář se vyúčtovává standardním způsobem).
Je to sice méně než v případě koupě, přesto se jedná o cenný distribuční kanál, neboť mnozí lidé si knihy nekupují, ale pouze vypůjčují a byla by škoda toho nevyužít. I z malých částek se může poskládat pěkná sumička.
Ve vyúčtování je e-Výpůjčka rozlišena od běžného prodeje.
e-Výpůjčka je poskytována výhradně v aplikaci eReading, kde je zabezpečena standardními prostředky DRM. A po 31 dnech je automaticky smazána.
Právo k užití e-Výpůjček je uděleno oprávněným čtenářům výhradně pro osobní účely. Oprávněný čtenář je povinen přijmout všeobecné obchodní podmínky Distributora.