Posted on Napsat komentář

Jak napsat svou e-knihu na propagaci vlastního podnikání

Pokud podnikáte, máte během let práce praktické zkušenosti. Toto jsou cenné znalosti, které mohou být užitečné nejen pro vás. Způsob, jak zprostředkovat své znalosti a dovednosti publiku (a také získat a přilákat nové zákazníky), je vytvoření elektronické knihy.

Učením lidí, které dobře znáte, můžete do svého internetového obchodu přidat nejen nový produkt, ale také se ukázat jako odborník ve vybraném oboru a získat důvěru zákazníků.

Ale neodvažujete se vydat elektronickou knihu, protože nevíte, kde začít? Připravili jsme pro vás podrobné pokyny, které vás budou inspirovat. Řekneme vám, jak napsat knihu.

Krok 1: vyberte motiv

Nejprve se musíte rozhodnout, o čem bude vaše kniha. Nejvhodnější možností je naučit čtenáře něco na základě osobní zkušenosti. Kniha by měla být pro čtenáře opravdu užitečná a zároveň ji musíte propojit se směrem vašeho obchodu.

Například prodáváte řemesla. Pak neváhejte a připravte knihu „25 nápadů na zdobení vašeho domu vlastními rukama (s pokyny a fotografiemi).“ A pokud organizujete svátky, můžete si promluvit o tom, jak napsat skript pro párty sami. Příběhy a příklady z osobní zkušenosti zvýší hodnotu vašeho podnikání v očích čtenářů a kniha se ukáže být fascinující.

Několik nápadů pro obchody v závislosti na produktu:

zboží nápad na knihu
sportovní obuv kniha „Jak začít (a ne ukončit) běh“
módní boty a oblečení průvodce stylem „Jak vyrobit šatník, sledovat módní trendy a zůstat sám sebou“
cukrovinky kniha receptů „50 druhů cupcakes“
opravy nástrojů návod „Oprava koupelny: život hacks a odborné poradenství“
kosmetika hlavní bod „Večerní make-up pro každý typ vzhledu. Trendy 2020 »

Elektronická kniha nemusí být velká: sbírka tipů, krok- za- krokem hlavní bod bude také užitečný pro čtenáře. 10 stránek užitečných informací k určitému tématu je lepší než 200 stránek o ničem.

Než začnete psát knihu, proveďte malý průzkum existujících prací na toto téma. Zjistěte, zda vaši konkurenti něco podobného vydali.  Přemýšlejte o tom, jak si můžete udělat knihu zvláštní, jak se bude lišit od ostatních.

Krok dva: napište knihu

Téma a formát jsou vybrány, je čas začít psát. Zde je několik tipů, které vám pomohou udělat knihu zábavnou a snadno čitelnou.

Pište čtivě pomocí jednoduchého „lidského“ jazyka

Snažte se nepoužívat odbornou slovní zásobu a zkratky, které čtenáři nemusí znát.  

Dejte pokyny

Čtenáři se chtějí něco rychle naučit.  A nejlepší pomocníci v tomto jsou pokyny. Vede čtenáře k cíli krok za krokem a využívá více příkladů z osobní zkušenosti. Podrobně popište každý krok, přidejte fotografie.

Pamatujte: to, co je pro vás zřejmé, není zdaleka vždy jasné ostatním.

Udělejte si čas

Nepokoušejte se psát knihu v rekordním čase. Stanovte realistické cíle pro svůj denní nebo týdenní počet stránek nebo kapitol.

Chcete-li být méně rušeni jinými věcmi během těch hodin, kdy píšete knihu, použijte techniku Pomodoro: zaměřte se pouze na knihu na hodinu nebo 40-50  minut (měli byste dokonce vypnout telefon a rychlé zprávy), pak si dejte pauzu na  15-20  minut.  

Cítíte, že v tuto chvíli neexistuje žádná inspirace? Nemučte se a přeplánujte úlohu na jindy. Postupně pochopíte, v jakou denní dobu jste nejvíce naladěni na kreativitu.

Pokud strukturu knihy nemůžete jakýmkoli způsobem vytvořit, napište své myšlenky do samostatných kapitol a poté je můžete sestavit do jednoho celku.

Chytlavý titulek 

Je to atraktivní titul, který vás vyzve ke čtení knihy. Musíte pochopit, kdo jsou vaši potenciální čtenáři. Název knihy by měl vzbudit jejich zvědavost a prohlásit, že tato kniha vyřeší některé z jejich důležitých problémů.

Pokud prodáváte omáčky a marinády a píšete například o konzervování zeleniny, nazvěte svou knihu „Jak ušetřit 50 tisíc za rok na zelenině a ovoci“, a nikoli „Průvodce po domácích sklizních“.

Krok 3: Vytvoření knihy

Dokonce i ten nejlepší obsah musí být správně navržen, jinak bude čtení knihy v první kapitole opuštěno.

Písmo

Při čtení z elektronických zařízení jsou nejlépe vnímána písma Sans serif. Podle studií vypadají písma  

   Arial, Courier, Verdana a naposledy Times New Roman na digitálních zařízeních nejjasněji. Doporučená velikost písma je 12 pt nebo více.

Barevné schéma

Vyberte si 2-3  barvy, které rezonují s vašimi firemními barvami. Použijte je pro návrh obálek, pro obrázky, pro grafy a infografiky, pro titulky, pokud je potřebujete zvýraznit barevně. Pomocí paletton.com najdete barvy, které spolu dobře spolupracují.

Formátování textu

Studie ukázaly, že když lidé čtou z počítače nebo mobilního zařízení, jejich oči se pohybují ve formě angličtiny F.

Obrázky

Pokud máte fotografie, které jste sami pořídili, vložte je do knihy. Pokud tomu tak není, vyzvedněte obrázky na fotografiích. Kvalitní obrázky zdarma najdete na  Death to Stock Photo , Unsplash and  Gratisography .

Obalový design

Z obálky se čtenář seznamuje s knihou, takže její design je velmi důležitý. Obal nejen pomáhá prodat vaši knihu, ale také představuje vaši značku. Pokud nemáte designové schopnosti a schopnost najmout odborníka, použijte službu Canva . Najdete zde mnoho bezplatných šablon a designových prvků.

Formát knihy

Nejoblíbenějším formátem elektronických knih je PDF. Tyto knihy lze snadno stáhnout a vytisknout, soubor PDF se otevře téměř na jakémkoli počítači nebo mobilním zařízení, aniž byste museli stahovat speciální programy. Kromě toho je snadné převést textový dokument do souboru PDF.

Korektura knihy

Před publikováním musíte zkontrolovat v textu interpunkci a pravopisné chyby.  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *