Posted on Napsat komentář

Jak publikovat elektronickou knihu na Amazonu

Autoři beletrie používají svou knihu k posílení důvěryhodnosti a růstu svého podnikání. Dávají rady, mluví s veřejností, prodávají zboží atd.

Autoři beletrie dostanou trochu odkudkoli: licenční poplatky od vydavatelů, prodej prostřednictvím svých webových stránek atd.

Spisovatel však získá nejvíce peněz, pokud je překlad jeho knihy úspěšně zveřejněn v Kindle Store na Amazonu (největší internetový obchod na světě). Kindle Store je e-knihkupectví Amazon.

Například v extrémně exotické kategorii „Historický román o Rusku“ se kniha, která zaujímá první místo v hodnocení, prodává za přibližně 475 kopií denně. Pro autory detektivek a fantasy je obrázek samozřejmě ještě růžovější.

Hlavní chyby začínajících autorů

Při pohledu na tyto vyhlídky se mnozí vrhají do vody, aniž by znali brod: překládají svá díla, utrácí spoustu úsilí a peněz, jsou umístěny v obchodě Kindle a … neprodají ani jednu kopii.

Proč je to tak?

A) Autoři si neuvědomují, že vstupují do tvrdé soutěže se spisovateli v anglickém jazyce, a abyste si toho mohli všimnout, musíte mít „trik“ – musíte nějak přitáhnout pozornost k sobě. Abychom byli lepší, zajímavější, vynalézavější, vědět něco, co ostatní nevědí.

B) Autoři si neuvědomují, že neznamená „zveřejnit v Kindle Store“ = „vydělat peníze“.

Nejdůležitější úspěch Kindle Store

Aby Amazon mohl začít propagovat vaši knihu podle vlastního algoritmu, musí mít stabilní prodej v prvních dvou týdnech po vydání.

V takovém případě vám bude přiřazena určitá interní značka a vaše kniha se začne objevovat ve všech druzích seznamů, například „Koupit s touto knihou …“ atd. To určuje život a smrt díla.

Existuje mnoho strategií pro vydávání knih na Amazonu a níže publikuji dvě možnosti – pevnější a jednodušší.

Strategie I. Důkladná

Fáze 1. Vytváříme podpůrnou skupinu

Chcete-li začít kupovat knihu, musíte předem vytvořit skupinu lidí, kteří se vášnivě zajímají o váš produkt. Čím větší skupina, tím lépe. Poté bude nutné jej rozdělit na segmenty a ujistit se, že lidé práci nekoupí okamžitě, ale po částech. Existuje tedy příležitost ke zvýšení prodeje – což je v očích Amazonu jistý znak úspěchu.

Taková skupina může být vytvořena následujícími způsoby:

a) Cool stránky na sociálních sítích + reklama přilákat předplatitele.

b) Seznam e-mailů. Autor na svém webu distribuuje některé „slony“, výměnou přijímá e-maily čtenářů a několik týdnů vydává zajímavý informační bulletin, který představuje účastníky do jeho světa.

Lidé tak zjistí, že autor je v pohodě, a jeho kniha si zaslouží pozornost.

Fáze 2. Garantované recenze

Když začnete prodávat, měli byste mít na Amazonu desítky pozitivních recenzí – jinak se nikdo nebude dívat vaším směrem. Kde je získat?

Kniha bloggerů

Dopisy musí být zaslány nejméně 1 000 blogerům s knihami. Podle statistik bude selhání asi 90%, ale ze zbývajících 100 blogerů napíše třicet procent recenzi. To budou právě lidé, kteří přidají hodnotu celému projektu v očích ostatních čtenářů.

Další možností, jak získat zpětnou vazbu, je vytvoření samostatné stránky, na které budete knihu distribuovat zdarma. Mělo by se to zobrazovat pouze v reklamních sociálních sítích.

Zainteresovaná osoba zanechá e-mail, pošlete mu knihu a po týdnu nebo dvou požádejte o zpětnou vazbu. Krátce po vydání napiš připomenutí: říkají, drahý člověče, jděte do obchodu Kindle Store, stáhněte si mou knihu (je nyní k dispozici za 0,00 $) a zkopírujte recenzi na stránku v Amazonu.

Fáze 3. Sociální sítě

Abyste mohli začít prodávat, musíte začít ústně. To se provádí pomocí blogu a sociálních sítí. Vytvořte stránku věnovanou vašemu tématu, každý den tam něco napište a podpořte veřejný zájem o svůj projekt.

Blog a sociální sítě musí být spuštěny nejméně 90 dní před zahájením prodeje.

Fáze 4. Příprava na prodej

Předprodej

90 dní před vydáním musíte otevřít předprodej. I.e. knihu lze zakoupit již nyní, ale obdržíte ji až v den X. To vám dá možnost odpočítat („Zbývá 20 dní před zahájením prodeje!“), neustále upozorňovat předplatitele na její existenci, a že knihu je třeba vzít.

Při předprodeji musíte vybrat KDP Select (což vám umožní v budoucnu zdarma rozdávat dárky). V této fázi jsme stanovili plnou cenu.

Povolení Goodreads a Author Central

Určitě je třeba vytvořit účty v Goodreads (jedná se o největší doporučující službu pro milovníky knih na světě) a v Author Central (toto je „základna autorských práv“ na Amazonu).

Tam musíte umístit své knihy, biografii, fotografii a odkazy na blog RSS. (Viz krok 3).

Prostřednictvím Author Central můžete svým knihám poskytovat oficiální recenze – buď z tisku, nebo od profesionálních společností, které se specializují na recenze.

Fáze 5. Zahájení prodeje

Kniha je vydávána pár dní před oficiálním vydáním, aby bylo zajištěno, že všechno vypadá slušně, všechno funguje a moderátoři nemají žádné stížnosti ohledně designu knihy.

V den vydání získáte velkou slevu na svou knihu a uděláte následující:

  • dělat informační bulletiny na základě rekrutované čtenářské základny;
  • zahájit reklamní kampaň na sociálních sítích, napsat všem „fly – buy!“
  • začněte inzerovat na speciálních stránkách, které se specializují na knihy se slevami.
  • Po týdnu požádejte všechny sociální sítě, aby napsali recenze.

Fáze 6. Distribuce

Při poklesu prodeje (přirozeně) je třeba začít distribuovat. Amazon vám umožní uvolnit knihy zdarma po dobu 5 dnů z 90.

Opět zobrazujte reklamy na stejných webech s dárky a slevami.

Napište do knihy bloggerů a požádejte je, aby si stáhli knihu a za několik dní zanechali recenzi.

To vše způsobí prudký nárůst stahování, recenzí a … nákupů za plnou cenu zbývajících knih v sérii. Proto je vhodné jít do Amazonky ne s jednou knihou, ale s několika.

Dále musí být tato stejná operace opakována každé 3 měsíce od každé knihy – tak, aby po celou dobu bylo něco na distribuci a prodeji.

Strategie II. Jednodušší

Fáze 1. Předprodej

Plánujeme, že v den oficiálního vydání bude vaše kniha distribuována zdarma.

Začneme předprodejem 10 dní před oficiálním vydáním, dostaneme odkaz na Amazonku a zveřejníme jej na našich vlastních stránkách a kdekoli je to možné. Při zahájení předprodeje nezapomeňte vybrat KDP Select.

Fáze 2. Propagační stránky pro knihy zdarma

Souhlasíme s propagací na stránkách, na nichž jsou inzerovány knihy zdarma. Řekneme jim, kdy bude vaše kniha na Amazonu zdarma v rámci programu KDP Select (stačí tři dny). Distribuce by měla začít v den oficiálního vydání + 2 dny.

Fáze 3. Propagační stránky pro knihy se slevami

Souhlasíme s jinými weby, které se specializují na knihy se slevami. Řekneme jim, kdy cena vaší práce bude 0,99 $ (stačí dva dny). Slevy musí začít jeden den po propagaci.

To vše by mělo poskytnout velký počet stažení a – v ideálním případě – několik recenzí.

Fáze 4. Začneme reklamu

Šestý den po oficiálním vydání zahajujeme provoz AMS (jedná se o program Amazon, který umožňuje inzerovat produkty na stránkách s podobnými produkty).

Úspěšné prodeje na Amazonu otevírají dveře všem nejrůznějším zajímavým místům – například skvělým vydavatelům v New Yorku (nazývají se Big Five). Pokud máte důkaz o úspěchu, uzavřou s vámi smlouvu ne za všeobecných podmínek, ale s dobrými zálohami. Pro informaci: obecnými podmínkami jsou oběh 2 000 kopií a $ 2-3 tis. předem. Osobně nevidím žádný důvod k publikování za obecných podmínek.

Ale to není vše. S dobrým prodejem na Amazonu začíná prodej v Hollywoodu a na chladných televizních kanálech, jako je HBO.

Posted on Napsat komentář

Jak napsat knihu

Zdá se, že knihu může napsat pouze někdo s literárním talentem. K vytvoření vaší práce samozřejmě potřebujete značné znalosti a pozoruhodnou představivost, vůli a vytrvalost a samozřejmě schopnost vyjádřit své myšlenky na papíře. Pokud to všechno máte, je na čase vydat bestseller. A my vám dáme několik tipů, které vám pomohou napsat knihu.

O čem psát

Přemýšlejte o tom, proč chcete napsat knihu. Co sdílet se čtenáři, co říct? Taková odpověď je nejčastější: „Chci napsat knihu, abych se stala slavnou.“

Pokud jste autorem odborné nebo obchodní literatury, najděte téma, které vás zaujme, kterému rozumíte nebo můžete přilákat odborníky, kteří vám pomohou.

V knize můžete sbírat moudrost mnoha lidí nebo rady, které vám vaši rodiče dali a které vám pomohly uspět v životě. Můžete psát o svých životních zkušenostech a profesních cestách nebo popsat biografii slavných osobností.

Nebo jste už dlouho chtěli lidem říkat o smyšlených světech a jejich hrdinech, objevovat fantazijní svět minulosti, současnosti nebo budoucnosti? To jsou také skvělá témata pro knihu, která si jistě najde svého čtenáře.

Nezáleží na tom, jestli je to próza, báseň nebo fikce, jedna rada: začněte hned!

Vytvořte plán nebo náčrtek

Plán knihy vám pomůže snáze postupovat vpřed a nakonec vytvořit úplný text.

Plán může vypadat jinak: položky za sebou, které se podobají obvyklému obsahu knihy, mapy myšlenek nebo jednoduše sled událostí. Pokud ještě nejste připraveni vytvořit plán, zapište si na jednotlivé stránky všechny nápady, které se vám v hlavě rojí, a zkuste je dát dohromady do jednoho celku.

Pro vás mohou být také užitečné krátké odkazy popisující klíčové vlastnosti hlavních postav díla. Takový index karet způsobí, že postavy budou živější a budou se zobrazovat jasněji.

Jak začít psát knihu

Začněte bez ohledu na to. Není dost času? Není vhodné místo k odchodu do důchodu? Myšlenky jsou zmatené a nechápete, jaká bude první kapitola? Nechte tyto výmluvy a posaďte se k jakémukoli stolu, zavolejte to pracovníkům a začněte psát.

Mnoho autorů píše nelineárně: začínají od středu, od konce, přeskakují z myšlenek na myšlenky. Tato technika umožňuje udržovat určitý stupeň zájmu a efektivitu práce. Napište, co je napsáno, a teprve potom si uspořádáte kapitoly ve správném pořadí, orámujete je úvodem a závěrem.

Nejprve napište a poté upravte

„Piš opilý ne střízlivý,“ radil Ernest Hemingway. Stojí za to dostat alkohol do procesu psaní – osobní rozhodnutí každého, ale pravdou je, že musíte nejprve psát, zcela se odevzdat spěchu a ponořit se do stavu proudění a po chvíli se vrátit k psanému a editovanému. Při pokusu o broušení textu během procesu psaní opustíte stav toku, ztratíte myšlenky a nestandardní hybnost. Je však mnohem efektivnější psát 10 tisíc znaků „nepřekonatelného“ textu než 3–4 tisíc ověřených a vyvážených textů.

Jak se nechat rozptýlit

Pokud je to možné, vytvořte ideální podmínky pro psaní knihy. Co vám pomáhá psát? Ticho, klasická hudba? Udělejte vše, co je ve vašich silách, abyste zajistili perfektní podmínky pro sebe.

Získejte rituál pro sebe. Například, Jack Kerouac zapálil svíčku před zahájením práce a když dokončil psaní, vyhodil ji ven. Zapálená svíčka byla signálem pro mozek – čas na vytvoření. Vytvořte si vlastní rituál, který vás připraví na práci.

Jak neopustit psaní knihy

Udělejte veřejné prohlášení. Řekněte svým přátelům, příbuzným nebo předplatitelům v sociálních sítích, že jste začali psát knihu a plánujete ji dokončit do takové lhůty. Veřejné závazky vám nedovolí relaxovat.

Pište každý den. Ať se stane cokoli, bez ohledu na vaši náladu, pište alespoň 20-30 minut denně.  Pokud múza někde během vaší práce putuje, buďte vytrvalí. Pokračujte v psaní, vykreslování nebo shromažďování materiálů. Postupem času múza opět přijde.

Množství mnoha knih není více než 30 tisíc slov. Pokud budete mít za půl hodiny čas napsat 150 slov, bude za více než 12 standardních pracovních dnů napsáno 30 tisíc slov.

Jak psát je zajímavé

Lidé milují příběhy z osobní zkušenosti, důvěřují jim. Buďte dobrým vypravěčem.

Vyhněte se klišé, přetrvávajícím výrazům a nudným úředním jazykům. Neskladujte složitá slova do skvěle zkroucených vzorů. Vymýšlejte o svých vlastních obrazech a metaforách a zaujměte čtenáře svěžestí vašeho stylu. Chcete-li knihu snadno číst, napište jednoduché věty. Vytvořte a rozvíjejte svůj vlastní rozpoznatelný styl: rytmus, jazyk, vizuální prostředky.

Kde hledat inspiraci

Ale to nepotřebujete. Pravda je. Přemýšlejte o psaní knihy jako o práci. Může to být snadné a příjemné a někdy obtížné a únavné, ale je to práce a musíte to udělat, pokud chcete (nahradit ten pravý) předat své myšlenky, obrázky a příběhy publiku, vytvořit skutečný bestseller, vydělat peníze, stát se slavným autorem a vytvořit další …

Pokud píšete pouze tehdy, máte-li inspiraci, může tento proces trvat roky, nebo nemusí skončit vůbec.

Mozek však můžete trochu povzbudit ke kreativitě. Zkuste chodit více mezi lidi a poslouchat, co si vyprávějí. Říká se, že nohy jsou kola myšlenek. Pro mnoho spisovatelů přicházely myšlenky právě při procházkách na čerstvém vzduchu. Chatujte s lidmi, poslouchejte hudbu, snídejte ve své oblíbené kavárně. Nebo možná inspirace přichází, když děláte domácí práce nebo zahradničení?

A sledujte svět kolem sebe, tak často přichází příběhy, stačí je chytit. Mějte malý notebook nebo chytrý telefon po ruce, abyste zachytili myšlenky, postřehy, nápady, které vás navštívily. Pokud si zapíšete všechno, co se děje kolem vás, velmi brzy budete mít materiál do několika knih.

Jsme si jisti, že jsme vás inspirovali k tomu, abyste se konečně pustili do psaní knihy. Hodně štěstí a těšíme se na vaše mistrovské dílo!

Posted on Napsat komentář

Jak propagovat svou e-knihu? 10 tipů, které fungují

Předpokládejme, že už jste e-knihu napsali a upravili – a všichni vaši přátelé a známí tvrdí, že text je vynikající a čtou ho s potěšením. Je tedy čas jít dál.  Není důležitý počet prodejců vašich e-knih, neboť v tom obřím množství knížek se brzo ztratíte. Stačí jeden prodejce, pokud se budete sami snažit svou knížku udat. Nespoléhejte se na prodávajícího – spoléhejte se jen sami na sebe.   

1. Najděte své publikum

Jedná se o zásadní součást práce na propagaci knihy – umožňuje vám soustředit se na správné publikum. Uvědomte si pro koho je vaše kniha určena, a buďte v jejich blízkosti (online i offline).

2. Vytvořte sadu ukázek pro tisk

Najděte svůj nejlepší fotografický portrét (nebo vytvořte nový). Nebojte se pochválit sebe a svou knihu. Vytvořte krátkou biografii, efektní obálku, citace, recenze čtenářů. Vyberte několik kapitol do PDF. To vše by mělo být na dosah ruky, aby bylo možné na požádání okamžitě distribuovat.  

3. Přímá komunikace

Objednejte letáčky s přebalem knihy na jedné straně a kontaktními údaji na straně druhé. Připravte si tři verze příběhu, o kterém je vaše kniha – na deset sekund, půl minuty a minuty. Začněte deseti sekundami: pokud osoba, se kterou mluvíte o knize, vypadá zajímavě, bude v konverzaci pokračovat. Nebo jen rozhoďte letáčky s upoutávkou na vaší knihu do čekáren, kadeřnictví – všude tam, kde lidi čekají a nudí se.

4. Vytvořte si své vlastní webové stránky

Zde přestavte detailně svou knihu spolu s jinými příspěvky. Pokud jste autorem románové literatury faktu, přejděte na vaše téma na fórech a nechte tam komentáře (podpis by měl být stejný). Vyzvěte blogery ve vaší oblasti, aby na svůj blog napsali recenzi o vaší e-knize.

5. Média a sociální sítě

To je tutovka a pochopitelně nesmíme zapomenout na You Tube a diskuzní fóra.Nabídněte místní rozhlasové stanici, časopisům, organizátorům akcí tištěné kopie vaší knihy jako ceny pro posluchače a čtenáře.

5. Bezplatné online knihovny

Mnoho mladých prozaických spisovatelů a básníků samozřejmě chce zbohatnout na své práci a nenabízet ji zdarma. Je však vhodné zmírnit ambice a zveřejnit jedno dílko v otevřeném bezplatném přístupu. A poté, co jste získali své první fanoušky, můžete přemýšlet o finanční stránce problému. Máte-li více napsaných knih, tak je můžete propagovat v knize zdarma s tím, že si je už budou muset čtenáři zaplatit. A pokud je zaujme vaše e-kniha zdarma, určitě se budou zajímat o další vaší literární činnost.

6. Zkuste to

Vyzvěte lidi, aby si zdarma stáhli kapitolu z knihy (na webu, v mailing listech, na svém blogu a na sociálních sítích – kdekoli je to možné). Kapitola samozřejmě musí být vybrána ta nejzajímavější. Stejnou kapitolu pošlete spolu s obsahem, mediální sadou a popisy knih literárním kritikům, blogerům a redaktorům časopisů.    

7. Bavte se

Zamyslete se nad propagací své knihy: musíte lidem sdělit příběh o tom, proč jste ji napsali, jak pro ně může být užitečná. Ve skutečnosti je propagace knihy pro spisovatele skvělým cvičením. Nikdo kromě vás nemůže o vaší knize tak přesvědčivě a barevně hovořit!

 8. Vydejte e-knihu jako audio knihu

Audio knihy nabírají v posledních letech na popularitě a pochvalují si je zejména ti, kteří nemají tolik času na čtení.

9. Klasika PR

Neváhejte oslovit PR článkem v hojně navštěvovaných online magazínech s odkazy na váš web nebo eshopy, kde se e-kniha prodává.

10. E-mail marketing

Máte-li nějakou možnost, jak e-knihu propagovat e-mailem, udělejte to. 

Posted on Napsat komentář

Dobývání vesmíru pozemšťany

e-knihy zdarma
vydáme e-knihu zdarma
60 % z čistého zisku pro Vás!

Rony Adams

Kniha představuje nejen vesmírné technologie současné a budoucí, ale taky ukázku toho, co se děje s lidským tělem ve vesmíru – zda tam jde plakat, zda-li mohou pít astronauti alkohol nebo jak hoří svíce a chová se voda, stav beztíže a mnoho dalšího …

Málokdo ví, že se vesmírné technologie používají i v běžném …

KOUPIT

e-knihy zdarma
vydáme e-knihu zdarma
60 % z čistého zisku pro Vás!

Posted on Napsat komentář

Smějeme se s Bohušem

e-knihy zdarma
vydáme e-knihu zdarma
60 % z čistého zisku pro Vás!

Bohuš Husička

Kdo se nesměje, není Čech!

Bohušové obrázkové vtipy, zlidovělé vtipy a anekdoty! Pojďte se smát …

Zavzpomínáme s humorem na totalitní režim – na vtipy, které v této nelehké době kolovaly mezi lidmi  nejen u  nás, ale i na Slovensku a v bývalé SSSR. Nechybí vtipy na koronavirus, tchyně, naše politiky …

*  Babiš se modlí:

– Pane Bože, chybí mi peníze ve státním rozpočtu. Prosím tě, co mám dělat?

– Vrať je tam!

* Piráti: – Navrhujeme snížit počet poslanců v Česku na polovinu.

Koronavirus: – Už na tom pracuji.

… a spousta dalších anekdot, které vám rozkmitají bránici.

KOUPIT

e-knihy zdarma
vydáme e-knihu zdarma
60 % z čistého zisku pro Vás!

Posted on Napsat komentář

Zdravé pomazánky

e-knihy zdarma

vydáme e-knihu zdarma

60 % z čistého zisku pro Vás!

Kateřina Slabíková

Kniha nabízí přes sto druhů pomazánek zařazených do sedmi kategorií. Máte jedinečnou příležitost si připravit pomazánky luštěninové, zeleninové, rybí, tvarohové, sýrové, z obilovin a semínek a ze šmakounem.

Pomazánky jsou v jídelníčku naprosto nenahraditelné. Je možné je podávat k snídani, k přesnídávce nebo jako lehkou večeři. Pomazánky chutnají hlavně dětem, proto jsou zde použity jen ty nejzdravější potraviny.

Dobrou chuť!

KOUPIT

e-knihy zdarma
vydáme e-knihu zdarma
60 % z čistého zisku pro Vás!

Posted on

Jak vybrat vhodný rám na obraz

Obrázek, Malba, Obrazárna, Malíř, UmělecV moderním světě bydlení se do popředí prodírá minimalistický styl, jehož charakteristickými symboly jsou čistota, jednoduchost a ambicióznost. Sami bytoví designéři upouštějí od přebytečných doplňků, přičemž bílé stěny zdobí pouze umělecké obrazy. Přestože si říkáte, že vybrat estetický obraz na stěnu do obývacího pokoje nebo ložnice je jednoduché, opak je pravdou. Kamenem úrazu bývají rámy na obraz, které zvýrazňují grafické dílo. Pokračování textu Jak vybrat vhodný rám na obraz

Posted on

Amsterdam: Město muzeí či Benátky severu

Amsterdam, Noc, Kanály, Večer, Tapeta

Hlavní město Nizozemska se může těšit hned několika přezdívkám najednou. Benátky severu, Město muzeí, Mokum zda před Druhou světovou válkou to díky velké populaci židů byl i Jeruzalém severu. Některé přezdívky zůstávají, některé postupem času zmizí. Dnes se Amsterdam nejčastěji jmenuje Benátky severu a tato přezdívka sedí. Pokračování textu Amsterdam: Město muzeí či Benátky severu
Posted on

Obrazy na plátně z vlastní fotografie

V posledních letech naplno propukl trend zdobení příbytků vlastními výrobky, nebo vlastními fotografiemi z dovolených, příjemně strávených chvil se svými blízkými. Obrazy na plátně z vlastní fotografie jako bytová dekorace jsou vhodné téměř do každé místnosti. Ať už v domácnosti nebo ve firmě. Pokračování textu Obrazy na plátně z vlastní fotografie