Posted on Napsat komentář

Jak napsat svou e-knihu na propagaci vlastního podnikání

Pokud podnikáte, máte během let práce praktické zkušenosti. Toto jsou cenné znalosti, které mohou být užitečné nejen pro vás. Způsob, jak zprostředkovat své znalosti a dovednosti publiku (a také získat a přilákat nové zákazníky), je vytvoření elektronické knihy.

Učením lidí, které dobře znáte, můžete do svého internetového obchodu přidat nejen nový produkt, ale také se ukázat jako odborník ve vybraném oboru a získat důvěru zákazníků.

Ale neodvažujete se vydat elektronickou knihu, protože nevíte, kde začít? Připravili jsme pro vás podrobné pokyny, které vás budou inspirovat. Řekneme vám, jak napsat knihu.

Krok 1: vyberte motiv

Nejprve se musíte rozhodnout, o čem bude vaše kniha. Nejvhodnější možností je naučit čtenáře něco na základě osobní zkušenosti. Kniha by měla být pro čtenáře opravdu užitečná a zároveň ji musíte propojit se směrem vašeho obchodu.

Například prodáváte řemesla. Pak neváhejte a připravte knihu „25 nápadů na zdobení vašeho domu vlastními rukama (s pokyny a fotografiemi).“ A pokud organizujete svátky, můžete si promluvit o tom, jak napsat skript pro párty sami. Příběhy a příklady z osobní zkušenosti zvýší hodnotu vašeho podnikání v očích čtenářů a kniha se ukáže být fascinující.

Několik nápadů pro obchody v závislosti na produktu:

zboží nápad na knihu
sportovní obuv kniha „Jak začít (a ne ukončit) běh“
módní boty a oblečení průvodce stylem „Jak vyrobit šatník, sledovat módní trendy a zůstat sám sebou“
cukrovinky kniha receptů „50 druhů cupcakes“
opravy nástrojů návod „Oprava koupelny: život hacks a odborné poradenství“
kosmetika hlavní bod „Večerní make-up pro každý typ vzhledu. Trendy 2020 »

Elektronická kniha nemusí být velká: sbírka tipů, krok- za- krokem hlavní bod bude také užitečný pro čtenáře. 10 stránek užitečných informací k určitému tématu je lepší než 200 stránek o ničem.

Než začnete psát knihu, proveďte malý průzkum existujících prací na toto téma. Zjistěte, zda vaši konkurenti něco podobného vydali.  Přemýšlejte o tom, jak si můžete udělat knihu zvláštní, jak se bude lišit od ostatních.

Krok dva: napište knihu

Téma a formát jsou vybrány, je čas začít psát. Zde je několik tipů, které vám pomohou udělat knihu zábavnou a snadno čitelnou.

Pište čtivě pomocí jednoduchého „lidského“ jazyka

Snažte se nepoužívat odbornou slovní zásobu a zkratky, které čtenáři nemusí znát.  

Dejte pokyny

Čtenáři se chtějí něco rychle naučit.  A nejlepší pomocníci v tomto jsou pokyny. Vede čtenáře k cíli krok za krokem a využívá více příkladů z osobní zkušenosti. Podrobně popište každý krok, přidejte fotografie.

Pamatujte: to, co je pro vás zřejmé, není zdaleka vždy jasné ostatním.

Udělejte si čas

Nepokoušejte se psát knihu v rekordním čase. Stanovte realistické cíle pro svůj denní nebo týdenní počet stránek nebo kapitol.

Chcete-li být méně rušeni jinými věcmi během těch hodin, kdy píšete knihu, použijte techniku Pomodoro: zaměřte se pouze na knihu na hodinu nebo 40-50  minut (měli byste dokonce vypnout telefon a rychlé zprávy), pak si dejte pauzu na  15-20  minut.  

Cítíte, že v tuto chvíli neexistuje žádná inspirace? Nemučte se a přeplánujte úlohu na jindy. Postupně pochopíte, v jakou denní dobu jste nejvíce naladěni na kreativitu.

Pokud strukturu knihy nemůžete jakýmkoli způsobem vytvořit, napište své myšlenky do samostatných kapitol a poté je můžete sestavit do jednoho celku.

Chytlavý titulek 

Je to atraktivní titul, který vás vyzve ke čtení knihy. Musíte pochopit, kdo jsou vaši potenciální čtenáři. Název knihy by měl vzbudit jejich zvědavost a prohlásit, že tato kniha vyřeší některé z jejich důležitých problémů.

Pokud prodáváte omáčky a marinády a píšete například o konzervování zeleniny, nazvěte svou knihu „Jak ušetřit 50 tisíc za rok na zelenině a ovoci“, a nikoli „Průvodce po domácích sklizních“.

Krok 3: Vytvoření knihy

Dokonce i ten nejlepší obsah musí být správně navržen, jinak bude čtení knihy v první kapitole opuštěno.

Písmo

Při čtení z elektronických zařízení jsou nejlépe vnímána písma Sans serif. Podle studií vypadají písma  

   Arial, Courier, Verdana a naposledy Times New Roman na digitálních zařízeních nejjasněji. Doporučená velikost písma je 12 pt nebo více.

Barevné schéma

Vyberte si 2-3  barvy, které rezonují s vašimi firemními barvami. Použijte je pro návrh obálek, pro obrázky, pro grafy a infografiky, pro titulky, pokud je potřebujete zvýraznit barevně. Pomocí paletton.com najdete barvy, které spolu dobře spolupracují.

Formátování textu

Studie ukázaly, že když lidé čtou z počítače nebo mobilního zařízení, jejich oči se pohybují ve formě angličtiny F.

Obrázky

Pokud máte fotografie, které jste sami pořídili, vložte je do knihy. Pokud tomu tak není, vyzvedněte obrázky na fotografiích. Kvalitní obrázky zdarma najdete na  Death to Stock Photo , Unsplash and  Gratisography .

Obalový design

Z obálky se čtenář seznamuje s knihou, takže její design je velmi důležitý. Obal nejen pomáhá prodat vaši knihu, ale také představuje vaši značku. Pokud nemáte designové schopnosti a schopnost najmout odborníka, použijte službu Canva . Najdete zde mnoho bezplatných šablon a designových prvků.

Formát knihy

Nejoblíbenějším formátem elektronických knih je PDF. Tyto knihy lze snadno stáhnout a vytisknout, soubor PDF se otevře téměř na jakémkoli počítači nebo mobilním zařízení, aniž byste museli stahovat speciální programy. Kromě toho je snadné převést textový dokument do souboru PDF.

Korektura knihy

Před publikováním musíte zkontrolovat v textu interpunkci a pravopisné chyby.  

Posted on Napsat komentář

Oblíbený nástroj pro nastavení cílů firmy Google je absolutně bezplatný

Na povrchu se zdá, že akt stanovování cílů je jednoduchý. Zhubnout 5 kilogramů? To by bylo super. Přečíst si alespoň jednu knihu každý měsíc? Warren Buffett by Vás pochválil. Opustit kancelář každý den před 18:00? To znamená více času pro rodinu. Žádné kontrolování e-mailů během víkendů? Pokračování textu Oblíbený nástroj pro nastavení cílů firmy Google je absolutně bezplatný

Posted on komentářů 429

Ingvar Kamprad: Jak se stal zakladatel značky IKEA miliardářem

 

IKEA je jedním z největších prodejců nábytku na světě a obecně patří mezi nejoblíbenější značky. Na čele společnosti stál po dobu více než 70 let švédský podnikatelský magnát Ingvar Kamprad, jehož smrt byla oznámena 28. ledna na sociální síti Twitter.

Hodnota jeho majetku dosahovala 48,1 miliardy dolarů a radil se tak mezi nejbohatší lidi světa, kteří se dopracovali k bohatství vlastníma rukama.

Uznávaný autor Malcolm Gladwell tvrdí, že Kamprad dosáhl úspěchu především díky vlastnostem, které se obvykle považují za nepříliš populární. Mnozí o něm totiž tvrdili, že byl nevrlý a nezajímalo ho, zda ho lidé považovali za blázna.

Na následujících řádcích Vám představíme, jak se Kamprad dostal od prodávání sezónních ozdobných předmětů svým sousedům až po založení a řízení $ 11,8 miliardového nábytkářského impéria.

Kamprad se narodil v roce 1926 na jihu Švédska. Už jako 5-letý prodával zápalky av deseti letech jezdil kolem po své čtvrti a prodával sousedům Vánoční ozdoby, ryby a tužky.

Během středoškolských let se stal členem nacistického mládežnického hnutí, co měla na svědomí jeho stará matka z Německa, která byla „velkým obdivovatelem Hitlera“. Kamprad později popsal toto období jako „největší chybu svého života“ a dokonce napsal dopis svým zaměstnancům, v němž jejich prosil o odpuštění.

Když měl 17 let, otec ho finančně odměnil za dobrý výkon ve škole i přesto, že trpěl dyslexií. Kamprad využil tyto peníze na založení společnosti IKEA v roce 1943. Nábytku se však začal věnovat až o následujících pět let. Zpočátku prodával drobné doplňky do domácnosti, jako například rámy na obrazy.

Název IKEA vznikl spojením prvních písmen jeho jména, příjmení, názvu rodinné farmy, na níž vyrůstal (Elmtaryd) a nejbližší vesnice (Agunnaryd).

Kamprad v roce 1956 spustil revoluci nábytkářského trhu. Začal totiž prodávat zákazníkům nábytek po kouscích a nechal je, aby si ho sami postavili. Efektivně tak snížil celkové náklady svého podnikání a tato metoda je dodnes synonymem švédské společnosti.

Malcolm Gladwell tvrdí, že Kamprad disponoval jedinečným souborem vlastností. Byl prý svědomitý a otevřený, ale zároveň nevlídný. Právě tyto rysy z něj na začátku kariéry udělali neohroženého inovátora.

Kamprad v roce 1973 přestěhoval sídlo své neustále se rozvíjející společnosti ze Švédska do dánské Kodaně, aby se tak vyhnul nadměrné podnikatelské dani. Na protest proti zvyšujícím se daním ve Švédsku se následně spolu s rodinou přestěhoval do Švýcarska. Centrála společnosti IKEA se v současnosti nachází v Holandsku a Kamprad prožil své poslední dny ve Švédsku.

Kamprad založil své podnikání na komplexní struktuře, která zahrnovala divizi pro charitu, prodej a budování značky. Společnost IKEA Group sídlí v Nizozemsku a spadá do vlastnictví společnosti Stichting INGKA Foundation, která je zároveň charitativní divizí podniku. Prostředky společnosti Stichting INGKA Foundation je možné využít výhradně dvěma způsoby: jako investici do společnosti IKEA a budování její značky, nebo jako dar na charitativní účely.

Kamprad byl otcem jedné adoptován dcery a tří biologických syny. Jeho synové Petr, Jonas a Mathias mají ve společnosti IKEA obrovský vliv. Jsou zodpovědní za řízení celkové vize a dlouhodobé strategie podniku. Nejmladší syn Mathias byl v roce 2013 jmenován předsedou společnosti Inter IKEA holding, která spravuje skupinu podniků Inter IKEA a provozuje několik značek po celém světě. V této funkci nahradil samotného Kamprada.

V posledních letech vypluly na povrch spekulace o skutečné hodnotě majetku Kamprada a jeho rodiny. Jelikož finanční prostředky společnosti Stichting INGKA Foundation bylo možné využít pouze dvěma způsoby, Kamprad právníci rozhodli o tom, že by se tento kapitál neměl považovat za součást jeho osobního bohatství. Agentura Wealth-X však přesto došla k závěru, že hodnota jeho majetku dosahovala $ 48,1 miliardy.

Kamprad nesouhlasil s tím, aby se IKEA stala veřejně obchodovanou společností. Řekl: „Rozhodl jsem se, že akciový trh nebyl pro naši společnost tou správnou volbou. Věděl jsem, že se bude rozrůstat jedině díky udržování dlouhodobé perspektivy. Nechtěl jsem, aby se stala závislou na finančních institucích. “

O příběhu společnosti IKEA byly dosud zveřejněny dvě knihy. Kamprad v roce 1976 popsal koncept a ideologii své společnosti v knize s názvem „A Testament of a Furniture Dealer“, která je v současnosti jakýmsi manifestem společnosti. Na konci 90. let minulého století spolupracoval s jistým novinářem na vzniku knihy „Leading by Design: The IKEA Story“. V ní popisuje záměrnou jednoduchost, kterou se snažil prosazovat v podnikání i osobním životě.

Kamprad byl známý svou úžasnou skromností. Údajně preferoval ekonomickou třídu letadel, levné hotely a po celých 20 let jezdil ve stejném starém vozidle značky Volvo.

Společnost IKEA má v současnosti 370 prodejen v 47 zemích světa. Agentura Wealth-X tvrdí, že Kamprad si nikdy nepůjčil žádné peníze a nevydal žádné akce, dokud nesvěřil společnost svým nadacím.

Služba IKEA Food Services dosahuje roční prodeje o hodnotě $ 1,8 miliardy. V každé prodejně IKEA se nachází bistro, které prodává potraviny k Kampradovho švédského rodiště, jakož i místní pochoutky a speciality. Ikonické švédské pokrmy jako masové koule a vafle jsou dostupné přímo v těchto prodejnách nebo online.

Kamprad strávil 40 let svého života ve Švýcarsku, kde svědomitě pracoval na rozvoji a růstu společnosti IKEA, dokud se stala celosvětovou společností, kterou známe dnes. Jeho manželka zemřela v roce 2011 av roce 2013 se přestěhoval zpět do Švédska, aby tak byl blíže své rodině a přátelům.

Kamprad působil jako hlavní poradce společnosti IKEA až do momentu své smrti. V březnu minulého roku dosáhl věku 91 let. V roce 2014 řekl: „Mám ještě tak mnoho práce a žádný čas na umírání.“

Zdroj: TelegraphIKEA.com , Reuters,  Wealth-XAmazonMotley FoolBusiness InsiderQuartz

Zdroj foto: commons.wikimedia.org

Posted on

Zlato letos překoná akcie

Zlatá, Pruhy, Cihly, 3D

Zlato nedávno na meziročním základě zaznamenalo 5-procentní zisk. Nevypadá to velmi vzrušující, ale ve stejném období se americký akciový index S & P 500 nachází v červených číslech (ztrátě) – poprvé za téměř desetiletí se tak akciové trhy počátkem května nacházely v negativním území. Pokračování textu Zlato letos překoná akcie

Posted on

Najoblíbenější dámské hodinky. Co stojí za jejich příběhem?

Čas Hodiny Hlava Žena Tvář Pohled Outlook

Vybíráme si je podle značky, designu či barvy. Zdobí naše zápěstí a co-to vypovídají i o naší osobnosti. Víte však, kdo nebo co stojí za jejich vznikem? A díky jakým událostem máte nyní doma své hodinky? Pojďte se s námi podívat na příběhy a lidi, kteří stojí za oblíbenými značkami dámských hodinek. Pokračování textu Najoblíbenější dámské hodinky. Co stojí za jejich příběhem?

Posted on

PR články – efektivní reklama na internetu

Noviny, Papír, Materiál, Informace

Mocným propagačním nástrojem na internetu jsou PR články, které obsahují reklamní neosobní informace. Cílem je propagace produktu nebo služby.V PR textu neexistuje žádná publicita. Úkolem obsahu je získat důvěru, formovat loajalitu vůči značce. Texty PR mají neutrální, informativní a poučnou povahu. Text inzerce není schopen změnit negativní postoj k značce, PR články – ano. Pokračování textu PR články – efektivní reklama na internetu

Posted on

Jak si jednoduše vydělat peníze? Vyplňovaní dotazníků … ušetří peníze i Černý pátek

Černý Pátek, Slevy, Sleva, Propagace

Peníze nerostou na stromě a ne všichni jsme se narodili se zlatou lžičkou v puse, proto s radostí přijímáme možnost si vydělat peníze na internetu, kde mezi online výdělky je velmi populární vyplňování dotazníků. Placené průzkumy jsou způsoby analýzy veřejného mínění.Marketingové, obchodní nebo výrobní společnosti se zajímají o názory veřejnosti o zboží a službách různých druhů, protože informace o těchto preferencích vám umožňují správně formulovat obchodní strategii a uspět. Pokračování textu Jak si jednoduše vydělat peníze? Vyplňovaní dotazníků … ušetří peníze i Černý pátek

Posted on

Miavimoda.cz – stylové značkové oblečení

Pokud nosíte nebo plánujete koupit značkové oblečení – toto je správné rozhodnutí. Koneckonců, výrobky slavných značek jsou vysoce kvalitní, odpovídají módním trendům a zdůrazňují individuální styl. Navíc získáváním značkových výrobků se v budoucnu stane jistým druhem investice, protože vám mohou sloužit více než jeden rok. Pokračování textu Miavimoda.cz – stylové značkové oblečení

Posted on

Kouzelné arabské parfémy

Midnight

Parfémy jsou nedílnou součástí moderního člověka, proto mnozí neváhají utratit za opravdu fascinující vůni nemalé peníze. Arabské parfémy jsou velice atraktivní a jedinečné. Arabská parfumerie je výběr skutečných znalců a estétů. Neobvyklá orientální vůně dokáže dát ženě zvláštní kouzlo a nezapomenutelný styl, ať jste kdekoli. Pokračování textu Kouzelné arabské parfémy

Posted on

Potřebujete omládnout? Dopřejte si častější sex

Pár, Vyhotovení, Mladý, Šťastný, Lidé

Hledáme nejrozličnější způsoby, jak se omladit během několika dní a téměř za všechny naspořené investice. Kupujete si kosmetické přípravky, navštěvujete kliniky estetické medicíny a vybíráte si oblečení, které z vás udělá jiného člověka. Ano i toto je cesta, my však známe způsob, který vám zaručí pohodlné omlazení a téměř bez námahy a financí. Dokonce vám k tomu stačí jen partner. Pokračování textu Potřebujete omládnout? Dopřejte si častější sex

Posted on

Bitcoin pozor! Ripple roste, když předběhla už i Ethereum

Virtuální měna Ripple v pátek získala, protože v posledním pracovním dni v roce 2017 došlo k odrazu v celém sektoru kryptomien. Významná kryptoměna, která dříve v prosinci překonala jinou virtuální měnu – Bitcoin Cash, právě překonala i druhou největší menu – Ethereum. Pokračování textu Bitcoin pozor! Ripple roste, když předběhla už i Ethereum

Posted on

Cartridge a tonery Třebíč! Kvalita za rozumnou cenu

Tiskárna, Inkoust, Toneru, Technologie

Toner, nebo cartridge je nutné z času na čas vyměnit v každé tiskárně. Nikomu nemusíme dlouze vysvětlovat, že jde o barevný inkoust, díky kterému je možné tisknout na papír. Barvu do tiskárny volíme podle toho, zda budeme tisknout černobíle nebo barevně a pochopitelně také podle značky tiskárny. Pokračování textu Cartridge a tonery Třebíč! Kvalita za rozumnou cenu

Posted on

Originální nálepky na zeď! Ozvláštněte svoje bydlení

Naštěstí jsou pryč časy, kdy se stěny natřely na bílo a po čase na zeleno, případně se pokryly nevábným válečkovým vzorem. Dnes už je doba jiná, možností nespočetně a náročnost obyčejných lidí na jejich bydlení stoupá. Nestačí si jen pořídit nábytek, lustr a koberec. Vše musí dokonale ladit, hrajeme si s barvami a bytovými doplňky – snažíme se stylovým interiérem okouzlit každého, kdo vejde do našeho domova. Pokračování textu Originální nálepky na zeď! Ozvláštněte svoje bydlení

Posted on

Motocross – správné vybavení eliminuje úrazy

Motocross, Jezdec, Závod, Špína, Offroad

Sice je motocross snad nejatraktivnějším sportem na motorce, ale přináší mnohé nástrahy. Rozmanitost terénu, prach, bláto, voda či skoky jsou obrovským rizikem nebezpečí, jaké čeká na jezdce prakticky na každém metru tratě. I proto se jezdci musí pravidelně vypořádat s pády, a to ať už mírnějšími, nebo závažnějšími. Pokračování textu Motocross – správné vybavení eliminuje úrazy

Posted on

Trvanlivé a spolehlivé obalové materiály

Děvče, Mladý, Žena, Osoba, KavkazskáV době internetových obchodů se zvýšila poptávka po spolehlivých obalových materiálech. Správně zabalit produkt nestačí, pokud jste nezvolili vhodný balící papír nebo klopovou krabici.  Je nutné si uvědomit, že obaly s vašimi produkty musí plnit na jedničku mnohé funkce – ochrana zboží při skladování, manipulace, transport, prodej, kde mají některé obaly přilákat pozornost zákazníka. Máte obalový materiál ve svém hledáčku, ale nevíte si s výběrem rady? Nebojte se zeptat přímo prodejce, rozhodně vám poskytne přesnější informace než někdo nekompetentní. Roky zkušeností má s prodejem papírenského zboží včetně obalové techniky internetový obchod mojeobaly.cz. Pokračování textu Trvanlivé a spolehlivé obalové materiály

Posted on

Chytré fitness náramky a sportovní hodinky

Telegraf, Hodinky, Náramkové HodinkyMnoho z nás vede sedavý způsob života, v práci i doma sedíme u počítače, a proto se nelze divit, že fyzická aktivita ustupuje do pozadí.  A to se podepisuje na našem zdraví. Cítíme se unaveni, bolí nás záda, máme deprese, snižuje se náš pracovní výkon.  Začít se pravidelně hýbat, zlepšit životní styl a tedy i své zdraví vyžaduje častokrát pevnou vůli.Na pomoc přicházejí chytré zařízení zvané fitness náramky nebo monitory aktivity, aby nám pomohly být fit. Co takový fitness náramek umí? Sleduje vaši fyzickou aktivitu během celého dne i noci.   Pokračování textu Chytré fitness náramky a sportovní hodinky

Posted on

Doplňte svůj outfit efektními šperky z chirurgické oceli

Trh nabízí spoustu krásných šperků, drží si své pevné místo na příčce popularity šperky z chirurgické oceli.  Až donedávna se zdálo, že nic nemůže nahradit šperky ze zlata a stříbra. A na výrobky z oceli se koukalo s despektem. Nicméně, výrobci se chopili příležitosti a vytvořili unikátní šperky z nerezavé oceli. Pokračování textu Doplňte svůj outfit efektními šperky z chirurgické oceli

Posted on

Elegance snoubená s originálním designem

Kabelky, Výloha, Maloobchodní, Barevné

Žena bez kabelky? Nemyslitelné! A jedna kabelka nikdy nestačí.  Své nezbytnosti přendáváme z jedné taštičky do druhé, neboť jiná se hodí do práce, onaká do společnosti a na rande či sport. Kabelka je mnohem výhodnější investice než oblečení – využijeme ji vícekrát. Kabelka musí být nejen elegantní a zajímavá, ale také praktická. Než se rozhodneme kliknout na vysněný, stylový model, tak je dobré si předem promyslet pár věcí. Pokračování textu Elegance snoubená s originálním designem

Posted on

Vhodné šperky k šatům bez ramínek

Už jste slyšeli, že poslední krok bývá nejtěžší? Zdá se vám to jako klišé? Ono to i klišé je, jen jako na potvoru to klišé je pravdivé. Jistě to sama velmi dobře znáte, najdete si krásné šaty bez ramínek, boty si k ním vyberete s rutinou nejlepšího módního vizážisty a pak se stroj vašeho módního vkusu zasekne.
Vybrat si stříbrné náušnice či raději zlaté? Jaký náhrdelník? A co prsteny? Usnadněte si poslední krok, přečtěte si tyto rady a zazařte.
Buďte svůdná 
Šaty bez ramínek jsou hlavně o tom, abyste vypadali svůdně. Proto nejlépe uděláte, když si vyberete šperky, které se s šaty nebijí, ale podporují jejich svůdnost. Základem je náhrdelník. Vyberte si elegantní a zároveň svůdný náhrdelník ať už na řetízku nebo kolem krku. Podpoří ho náušnice z bílého zlata, samozřejmě v případě, že i náhrdelník je z bílého zlata. Je velmi důležité, aby všechny šperky byly ze stejného materiálu.
Výběr šperků závisí i na vzoru šatů 
Jsou vaše šaty elegantní a zároveň jednoduché? Nebojte se vybrat si výraznější doplňky. Perlový náhrdelník zda výrazný náramek jsou skvělou volbou. V případě, že máte šaty se vzorem, je lepší vybrat si méně nápadné šperky. Ideální jsou jednoduché zlaté prsteny, decentní náušnice či náhrdelník bez přívěsku.
I na vašich vlasech záleží 
Máte krátké vlasy nebo jejich máte vyčesané dozadu? Dejte si záležet na výrazných náušnicích, které váš outfit rozzáří. Ale když máte dlouhé a rozpuštěné vlasy, náušnice by se v nich ztratily. Proto se spíše zaměřte na výraznější náhrdelník či náramek, který bude tou pověstnou třešničkou na tak dost lákavé dortu.
Chcete vypadat moderně nebo retro? 
V první řadě si musíte uvědomit, že na tom „vypadat retro“ není nic špatného. Když jste se rozhodli pro takový look vyberte si set šperků, který k sobě pasuje svým jednotným stylem. Potřebujete vypadat moderně? Zvolte jeden kousek ze šperků jako dominantní a ostnatými kousky to jen doplňte. Vybrat si správný šperk není žádná raketová věda, inspirujte se těmito radami a zazařte.